Porozumienie_Rudka_29122010

POROZUMIENIE

zawarte w dniu 29 grudnia 2010 roku

pomiędzy Starostą Siemiatyckim

- mgr Mikołajem Manturem zwanym dalej “Powierzającym”,

a Nadleśniczym Nadleśnictwa Rudka

- mgr inż. Grzegorzem Markiem Godlewskim zwanym dalej “Przyjmującym”.

 

Na podstawie art. 5 ust. 3 ustawy z dnia 28 września 1991 roku o lasach (jednolity tekst Dz. U. z 2005 roku Nr 45 poz. 435 z późn. zmianami) ustala się co następuje:

§ 1

1. Powierzający powierza a Przyjmujący przyjmuje pełnienie nadzoru nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, położonych w obrębie działania stron.

2. Zestawienie powierzchni lasów objętych nadzorem według danych ewidencji gruntów przedstawia załącznik Nr 1 do porozumienia. Zmiany powierzchni objętej nadzorem będą dokonywane w formie aneksu.

§ 2

Powierzony nadzór obejmuje następujące czynności:

1. lustrację stanu lasów oraz ocenę zgodności wykonanych przez właścicieli lasów prac związanych z gospodarką leśną w oparciu o:

a) przepisy ustawy o lasach,

b) uproszczone plany urządzenia lasu, inwentaryzacje stanu lasu,

c) decyzje ustalające obowiązek wykonania przez właścicieli lasu zadań gospodarczych,

2. wydawanie w I instancji decyzji administracyjnych oraz kontrolowanie wykonania obowiązków wynikających z powyższych decyzji w sprawach określonych przez:

a) art. 9 ust. 2 ustawy o lasach, dotyczący ochrony lasów, z wyłączeniem decyzji dotyczących budowy dojazdów pożarowych

b) art. 24 ustawy o lasach, tj. nakazywanie wykonania obowiązków i zadań określonych w art. 13 ustawy i uproszczonym planie urządzenia lasu

c) sprawdzanie na gruncie realizacji obowiązków przez właścicieli, w stosunku do których wszczęto egzekucję administracyjną.

3. cechowanie drewna oraz wystawianie dokumentu stwierdzającego legalność jego pozyskania oraz prowadzenie rejestru wydanych świadectw legalności pozyskania zgodnie z art. 14a ust. 3 ustawy o lasach i rozporządzeniem Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 24 lutego 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad cechowania drewna, wzorów urządzeń do cechowania i zasad ich stosowania oraz wzoru dokumentu stwierdzającego legalność pozyskania drewna (Dz. U. Nr 36, poz. 201 z późn. zm.).

§ 3

1. Przy wydawaniu decyzji i postanowień administracyjnych oraz prowadzeniu korespondencji dotyczącej zakresu porozumienia Przyjmujący będzie stosował własną pieczęć nagłówkową oraz pieczęć do podpisu “z up. Starosty Siemiatyckiego”, z imieniem, nazwiskiem oraz stanowiskiem służbowym osoby uprawnionej do załatwiania spraw.

2. W podstawie prawnej wydawanych decyzji i postanowień administracyjnych należy powoływać się na niniejsze porozumienie.

3. Postępowanie administracyjne w sprawach objętych porozumieniem należy prowadzić zgodnie z przepisami Kodeksu postępowania administracyjnego.

§ 4

1. Powierzający sprawuje kontrolę nad realizacją powierzonych spraw.

2. Przyjmujący zobowiązuje się do składania kwartalnych informacji i sprawozdań o sposobie realizacji porozumienia.

3. Przyjmujący będzie powiadamiał Powierzającego o wszelkich zmianach w obsadzie osób wykonujących w jego imieniu czynności nadzorcze oraz o terminach pełnionych przez nich dyżurów dla załatwiania interesantów.

§ 5

1. Powierzający zapewnia pokrywanie kosztów prowadzenia przez Przyjmującego spraw objętych porozumieniem do wysokości stanowiącej iloczyn liczonej w hektarach powierzchni lasów objętych nadzorem zgodnej z danymi ewidencji gruntów oraz stawki jednostkowej, wyrażonej w zł/ha, przyjętej w porozumieniu.

2. Środki finansowe na opłacenie nadzoru będą przekazywane na konto wskazane przez przyjmującego w cyklu miesięcznym, do 30-tego dnia miesiąca w ratach stanowiących 1/12 kosztu całorocznego. W przypadku powstania opóźnienia w przekazaniu środków Przyjmujący ma prawo do naliczenia odsetek ustawowych.

3. Ustala się stawkę jednostkową na 2011 rok w wysokości 10,00 zł (słownie: dziesięć zł) brutto w stosunku rocznym za 1 ha powierzchni leśnej objętej nadzorem.

§ 6

1. Porozumienie zawiera się na czas od 1 stycznia 2011 r. do 31 grudnia 2011 r.

2. Wszelkie zmiany porozumienia wymagają dla swej ważności zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.

3. Porozumienie może być wypowiedziane przez każdą ze stron w formie pisemnej, z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia.

§ 7

W sprawach nieuregulowanych niniejszym porozumieniem mają zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego.

§ 8

Porozumienie sporządzono w 4 jednobrzmiących egzemplarzach z tego 2 egz. dla Powierzającego i 2 egz. dla Przyjmującego.

 

Metryka strony

Udostępniający: SP

Wytwarzający/odpowiadający: Radosław Jaszczołt

Wprowadzający: Radosław Jaszczołt

Data wprowadzenia: 2011-04-01

Data modyfikacji: 2011-04-01

Opublikował: Radosław Jaszczołt

Data publikacji: 2011-04-01