Sesja_Nr_XVII

Protokół Nr XVII/08

z sesji Rady Powiatu Siemiatyckiego, która odbyła się w dniu 29 grudnia 2008r. w Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach i trwała od godz. 940 do godz. 1040.

 

W sesji uczestniczyło 16 radnych według załączonej listy obecności. Nieobecny był radny Janusz Żoch.

 

W sesji uczestniczyli kierownicy jednostek organizacyjnych powiatu i administracja Starostwa według załączonej listy obecności a także przedstawiciele związków zawodowych oraz mediów.

 

W sesji uczestniczyli również:

  1. Jerzy Woźniak – Sekretarz Powiatu

  2. Walentyna Kwiatkowska – Skarbnik Powiatu

 

Obradom przewodniczył Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego – Bogusław Zduniewicz.

 

 

Przed rozpoczęciem sesji głos zabrał Przewodniczący Rady Bogusław Zduniewicz, który stwierdził że spotykamy się w dniu dzisiejszym w dość szczególnym okresie – w okresie Świąt Bożego Narodzenia, bezpośrednio po pierwszych świętach a przed drugimi Świętami obchodzonymi na terenie naszego powiatu. Dlatego, że okres ten jest tak szczególny, świąteczny dzieląc się opłatkiem, spożywając prosforę złożymy sobie szczere, serdeczne życzenia, podzielimy się nadzieją i miłością na nadchodzący Nowy Rok.

W imieniu Rady Powiatu oraz własnym Przewodniczący Bogusław Zduniewicz złożył zebranym najserdeczniejsze życzenia zdrowych, pogodnych i rodzinnych Świąt a w nadchodzącym Nowym Roku spełnienia marzeń, realizacji wszelkich planów i zamierzeń zarówno w życiu osobistym jak i na polu zawodowym. Niech Nowy Rok 2009 będzie dla nas wszystkich lepszy od tego, który minął i aby praca na polu samorządowym przynosiła w następnym roku jak najlepsze efekty z pożytkiem dla nas wszystkich oraz dla wszystkich mieszkańców naszego powiatu.

 

 

Głos zabrałStarosta Jan Zalewski, który nawiązując do minionych Świąt Bożego Narodzenia wyraził nadzieję, że te święta były miłe, przebiegały w rodzinnej, ciepłej atmosferze, przy opłatku, przy stole świątecznym a tym, którzy będą świętować w Wierze Prawosławnej Starosta życzył zdrowych, pogodnych, ciepłych, rodzinnych Świąt w miłej, rodzinnej, domowej atmosferze. Jest to też czas, kiedy kończy się rok, czas podsumowań, analiz, refleksji, jaki ten rok był, czy wszystko zrobiliśmy jak należy i w życiu rodzinnym i na polu zawodowym. My jako samorządowcy możemy stwierdzić że nie był to rok zły chociaż zawsze można powiedzieć, że można było więcej, lepiej ale nie jest tak, że tylko od nas wszystko zależy, zależy to od wielu, wielu różnych czynników również zewnętrznych. W nadchodzącym Nowym Roku 2009 Starosta życzył zebranym wszystkiego, wszystkiego dobrego, szczęścia, zdrowia, wszelkiej pomyślności spełnienia wszelkich planów, zamierzeń zarówno w życiu rodzinnym jak i na polu zawodowym. Dla Zarządu, dla Rady, dla samorządowców Starosta życzył wszystkiego tego, co zamierzamy więc tego, żeby budżet się zrealizował tego, żeby nie było większych przeszkód, aby spłynęło jak najwięcej środków na nasz powiat, na nasze miasto aby ten rok był lepszy od tego, który minął. Wszystkiego dobrego. Starosta Jan Zalewski poinformował że 23 stycznia odbędzie się jak co roku spotkanie w szerszym gronie, spotkanie opłatkowo – noworoczne z udziałem zaproszonych gości, będziemy również świętować X-lecie Powiatu. Plan tego dnia będzie troszeczkę bardziej rozbudowany z udziałem biskupów, z nabożeństwami, o godz. 1100 w cerkwi o 1200 w kościele, później spotkanie w Starostwie i na końcu spotkanie kulinarne.

 

Zebrani na sali obrad podzielili się opłatkiem oraz prosforą i złożyli sobie nawzajem życzenia świąteczne i noworoczne.

 

 

P – kt 1.

 

Przewodniczący Rady Bogusław Zduniewicz otwierając XVII sesję III kadencji Rady Powiatu Siemiatyckiego serdecznie powitał radnych, Starostę, członków Zarządu, Sekretarza Powiatu, Panią Skarbnik, kierowników jednostek organizacyjnych powiatu, kierowników powiatowych służb, inspekcji i straży, naczelników Wydziałów , przedstawicieli mediów: radia i prasy, związków zawodowych, wszystkich obecnych.

Na podstawie listy obecności Przewodniczący Rady stwierdził, że w dzisiejszej sesji uczestniczy 16 radnych, co stanowi quorum, przy którym Rada może obradować i podejmować prawomocne uchwały. Nieobecny radny Janusz Żoch, radny Krzysztof Andruszkiewicz przekazał, że powodem nieobecności jest choroba.

 

Przewodniczący RadyBogusław Zduniewicz stwierdził, że porządek obrad państwo radni otrzymali wraz z zaproszeniami na dzisiejszą sesję, czy w sprawie porządku obrad ktoś zechce zabrać głos?

 

Nikt z radnych nie zgłosił uwag do porządku obrad w związku z tym Przewodniczący Bogusław Zduniewicz stwierdził, że Rada w dniu dzisiejszym będzie obradować zgodnie z porządkiem obrad przesłanym państwu radnym wraz z zaproszeniami na dzisiejszą sesję.

 

Porządek obrad XVII zwyczajnej sesji Rady Powiatu Siemiatyckiego przedstawia się następująco:

  1. Otwarcie obrad

  2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji

  3. Sprawozdanie Starosty z wykonania uchwał Rady Powiatu oraz pracy Zarządu Powiatu między sesjami

  4. Interpelacje i zapytania radnych

  5. Podjęcie uchwał w sprawach:

a/ zmian w budżecie powiatu na 2008 rok

b/ ustalenia wydatków niewygasających z upływem roku budżetowego 2008

c/ uchwalenia budżetu powiatu siemiatyckiego na rok 2009

d/ programu współpracy w 2009 roku Powiatu Siemiatyckiego z organizacjami

pozarządowymi oraz podmiotami o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia

24 kwietnia 2003r. działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

e/ zasad wynagradzania nauczycieli, ustalenia regulaminu określającego wysokość

oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków motywacyjnego

funkcyjnego i za warunki pracy oraz niektórych innych składników wynagrodzenia

a także wysokości, szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatku

mieszkaniowego

  1. Udzielenie odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych

  2. Sprawy różne, wolne wnioski i oświadczenia radnych

  3. Zamknięcie obrad

 

P – kt 2.

 

Przewodniczący Rady zwrócił się z pytaniem, czy ktoś z radnych chciałby wnieść uwagi do protokołu z poprzedniej sesji?

Nikt z radnych nie zgłosił uwag do protokołu.

Za przyjęciem protokołu z poprzedniej sesji głosowało 16 radnych. Przewodniczący Rady stwierdził, że protokół z poprzedniej sesji przyjęty został jednogłośnie.

 

P – kt 3.

Głos zabrał Starosta Jan Zalewski, który złożył sprawozdanie z realizacji uchwał Rady Powiatu oraz pracy Zarządu Powiatu między sesjami – sprawozdanie w załączeniu do protokołu.

Przewodniczący Rady zapytał, czy ktoś z radnych ma pytania do przedstawionego sprawozdania?

Nikt z radnych nie zgłosił pytań do sprawozdania Starosty z realizacji uchwał Rady Powiatu oraz pracy Zarządu Powiatu między sesjami.

 

P – kt 4.

 

Radny Krzysztof Andruszkiewicz poinformował, że chciałby zadać pytanie dotyczące wniosku na tzw. “schetynówkę” , który na dzień dzisiejszy nie został przez wojewodę pozytywnie zakwalifikowany. Jaka jest przyczyna tego, iż tak się stało i jakie są szanse złożonego w tej sprawie odwołania?

 

Wiceprzewodniczący Rady Franciszek Czarkowski przypomniał, że na przedostatniej sesji zgłaszał interpelację w sprawie czynienia starań dotyczących pozyskania środków na wznowienie stanu geodezyjnego na terenie Gminy Perlejewo. Prawdopodobnie jest dosyć duża szansa na pozyskanie tych środków. Wiceprzewodniczący Franciszek Czarkowski poinformował, że chciałby się dziś dowiedzieć czegoś więcej na temat pozyskania tej dotacji.

 

P – kt 5.

 

Pierwszy projekt uchwały dotyczył zmian w budżecie powiatu na 2008 rok.

Przewodniczący Rady Bogusław Zduniewicz poinformował, że projekt tej uchwały był przedmiotem analizy na posiedzeniach komisji przed dzisiejsza sesją, czy w związku z tym potrzebne są dodatkowe informacje w tej sprawie?

Ponieważ nikt z radnych nie zgłaszał uwag do projektu uchwały PrzewodniczącyRady Bogusław Zduniewicz poddał projekt pod głosowanie.

Za podjęciem uchwały w sprawie zmian w budżecie powiatu na 2008 rok głosowało 16 radnych.

Przewodniczący Rady stwierdził, że uchwała podjęta została jednogłośnie. Uchwała Nr XVII/133/08 – w załączeniu do protokołu.

Kolejny projekt uchwały dotyczył ustalenia wydatków niewygasających z upływem roku budżetowego 2008.

Przewodniczący Rady Bogusław Zduniewicz poinformował, że projekt ten również był przedmiotem analizy na posiedzeniach komisji Rady czy w związku z tym potrzebne są dodatkowe wyjaśnienia?

Ponieważ radni nie zgłaszali pytań Przewodniczący Bogusław Zduniewicz poddał projekt uchwały pod głosowanie.

Za podjęciem uchwały w sprawie ustalenia wydatków niewygasających z upływem roku budżetowego 2008 głosowało 16 radnych. Przewodniczący Rady stwierdził, że uchwała podjęta została jednogłośnie. Uchwała Nr XVII/134/08 – w załączeniu do protokołu.

 

Kolejny projekt uchwały dotyczył uchwalenia budżetu powiatu siemiatyckiego na rok 2009.

Przewodniczący Rady Bogusław Zduniewicz przypomniał, że projekt budżetu był szczegółowo analizowany na posiedzeniach komisji przed dzisiejszą sesją, czy w związku z tym potrzebne są dodatkowe informacje w tej sprawie?

Głos zabrał Starosta Jan Zalewski – wystąpienie Starosty dotyczące budżetu powiatu siemiatyckiego na 2009 rok – w załączeniu do protokołu.

Starosta Jan Zalewski przedstawił również Uchwałę Nr II.0131-6-26/08 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku z dnia 1.12.2008r. w sprawie wyrażenia opinii o projekcie budżetu Powiatu Siemiatyckiego na 2009 r. oraz dołączonej do niego prognozie kwoty długu.

 

Przewodniczący Rady Bogusław Zduniewicz poinformował, że na jego ręce wpłynęło pisemne stanowisko Rady Powiatowej OPZZ dotyczące projektu budżetu na 2009 rok , z treści wynika, że Rada Powiatowa OPZZ akceptuje projekt budżetu na 2009 rok stwierdza, że jest to budżet inwestycyjny oraz zwraca się, aby na rok następny zadbać o zwiększenie środków w części nieinwestycyjnej na służbę zdrowia, w zakresie polityki społecznej, obrony cywilnej, sportu i turystyki. Stanowisko Rady Powiatowej OPZZ w pełni akceptuje tenże projekt.

Radny Leon Strębski stwierdził, że tak wysoki deficyt nie wystąpił chyba jeszcze w historii powiatu w związku z tym chciałby zadać pytanie czy ten deficyt nie ograniczy w przyszłości pozyskiwania środków unijnych?

Skarbnik Powiatu Walentyna Kwiatkowska poinformowała, że deficyt w żaden sposób nie ograniczy pozyskiwania środków w dalszych latach ponieważ jest to kredyt pomostowy w części finansowania zadania z funduszy strukturalnych więc po refundacji tych środków kredyt automatycznie zostanie spłacony. Na faktyczny deficyt kredyt wynosi 1 mln zł.

Ponieważ radni nie zgłaszali pytań Przewodniczący Rady poddał projekt pod głosowanie.

Za podjęciem uchwały w sprawie uchwalenia budżetu powiatu siemiatyckiego narok 2009 głosowało 16 radnych. Przewodniczący Rady stwierdził, że uchwała podjęta została jednogłośnie. Uchwała Nr XVII/135/08 – w załączeniu do protokołu.

 

Przewodniczący Rady Bogusław Zduniewicz poinformował, że bardzo cieszy go ta tzw. progresja ponieważ pamięta uchwalanie pierwszego budżetu w którym uczestniczył jako przewodniczący – było to bardzo fajne dopracowywanie się, jeżeli chodzi o drugi budżet - tendencja za przyjmowaniem budżetu była wzrostowa. Świadczy to o jednym: że radni pracują w trakcie komisji nie tylko na sesji, że omawiane sprawy są szczegółowe. Przewodniczący Bogusław Zduniewicz wyraził opinię, że jest to nasz wspólny sukces że potrafimy wypracować wspólne zdanie w różnych sprawach, że brane są pod uwagę również głosy krytyczne dotyczące wszelkich spraw a sprawy są wielkiej wagi bo wydatkowania pieniędzy zarówno na inwestycje jak i na sprawy społeczne.

Starosta Jan Zalewski w imieniu własnym jak i Zarządu serdecznie podziękował za 100%-towe przyjęcie jedenastego budżetu powiatu, uchwała ta będzie historyczna ponieważ po raz pierwszy Rada Powiatu jednogłośnie przyjęła budżet, jest to jedenasty budżet tej jednostki samorządowej. Starosta stwierdził, że będąc od początku w Powiecie Siemiatyckim, w Zarządzie, odczuwa szczególną satysfakcję i chciałby podziękować pani Skarbnik oraz wszystkim naczelnikom, kierownikom jednostek organizacyjnych za duży wkład przede wszystkim ze strony pani Skarbnik oraz cząstkowy jeżeli chodzi o inne osoby współdziałające a także całemu Zarządowi. Starosta podziękował jeszcze raz całej Radzie za przyjęcie budżetu, jednocześnie podkreślił, że zrealizować budżet będzie trochę ciężej ale postaramy się dołożyć wszelkich starań aby budżet ten był w pełni zrealizowany, chyba, że wydarzy się coś takiego, na co nie mamy określonego wpływu.

 

W tym miejscu Przewodniczący Rady ogłosił 10 – minutową przerwę.

 

Po przerwie Przewodniczący Rady, kontynuując realizację pkt 5 porządku obrad, poinformował o przejściu do projektu uchwały w sprawie programu współpracy w 2009 roku Powiatu Siemiatyckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. O działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Przewodniczący Rady Bogusław Zduniewicz przypomniał, że projekt ten był przedmiotem analizy na posiedzeniach komisji, program państwo radni otrzymali, został on również zamieszczony na stronie internetowej Powiatu Siemiatyckiego, czy w związku z tym potrzebne są dodatkowe informacje w tej sprawie?

Ponieważ radni nie zgłaszali pytań Przewodniczący Rady poddał projekt uchwały pod głosowanie. Za podjęciem uchwały w sprawie programu współpracy w 2009 roku Powiatu Siemiatyckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. O działalności pożytku publicznego i o wolontariacie głosowało 16 radnych. Przewodniczący Rady stwierdził, że uchwała podjęta została jednogłośnie. Uchwała Nr XVII/136/08 – w załączeniu do protokołu.

 

Ostatni projekt uchwały dotyczył zasad wynagradzania nauczycieli, ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków motywacyjnego funkcyjnego i za warunki pracy oraz niektórych innych składników wynagrodzenia a także wysokości, szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatku mieszkaniowego.

Przewodniczący Rady Bogusław Zduniewicz poinformował, że projekt ten był analizowany na posiedzeniach komisji, czy ktoś z państwa radnych zechciałby jeszcze zabrać głos w tej sprawie?

Ponieważ radni nie zgłaszali pytań do projektu uchwały Przewodniczący Rady poddał projekt pod głosowanie. Za podjęciem uchwały w sprawie zasad wynagradzania nauczycieli, ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków motywacyjnego funkcyjnego i za warunki pracy oraz niektórych innych składników wynagrodzenia a także wysokości, szczegółowych zasad przyznawania i wypłacania dodatku mieszkaniowego głosowało 16 radnych. Przewodniczący Rady stwierdził, że uchwała podjęta została jednogłośnie. Uchwała

Nr XVII/137/08 – w załączeniu do protokołu.

P – kt 6.

 

O udzielenie odpowiedzi na pierwszą interpelację Starosta Jan Zalewski poprosił dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Henryka Czmuta.

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Henryk Czmut poinformował, że dokładna przyczyna odrzucenia wniosku nie została podana, ogólnie jest stwierdzenie, że ze względów formalnych, natomiast w szczegółach, jakie są to względy nie jest to do dnia dzisiejszego jasne. Dokumentacja wykonana była w 2002 roku w technologii powierzchniowego utrwalenia na inną numerację drogi i inny kilometraż niż został złożony wniosek. Wniosek był składany na odcinek 1 km, dokumentacja z kolei była wykonana na odcinek ponad 3 km, inna była również numeracja drogi. Wprawdzie dołączyliśmy uchwały, które zmieniły tą numerację, niemniej jednak być może pewne względy formalne dla komisji były niejasne. W odwołaniu, które sporządziliśmy i które zostało przesłane do Urzędu Wojewódzkiego wszystkie te okoliczności zostały opisane i czekamy na ustosunkowanie się do tych względów merytorycznych. Do dnia dzisiejszego odwołanie to nie zostało rozpatrzone.

 

Starosta Jan Zalewski przypomniał, że druga interpelacja dotycząca prac geodezyjnych na terenie Gminy Perlejewo zgłoszona została przez Wiceprzewodniczącego Rady Franciszka Czarkowskiego. Starosta poinformował, że ma w tej sprawie dobrą wiadomość: złożyliśmy wniosek do Głównego Geodety Kraju, wniosek został opracowany przez naczelnika Romana Łopaciuka i po wcześniejszym spotkaniu z Głównym Geodetą Kraju panią Jolantą Orlińską oraz Wojewódzkim Inspektorem Nadzoru Geodezyjnego Województwa Podlaskiego panem Marianem Brożyną złożyliśmy wniosek i w dniu 18 grudnia otrzymaliśmy informację o przyznaniu dofinansowania uzupełniającego Powiatowy Fundusz Gospodarki Zasobem Geodezyjnym i Kartograficznym w kwocie 210 tys. zł. Starosta wyraził opinię, że w 2009 roku prace te będą wykonane.

Głos zabrał radny Krzysztof Andruszkiewicz, który stwierdził, że ponieważ ma takie prawo chciałby się ustosunkować do odpowiedzi udzielonej na jego interpelację. Radny stwierdził, że czegoś tu nie rozumie ponieważ w dniu 4 grudnia 2008 roku Wojewoda Podlaski na stronie BIP opublikował listę rankingową wniosków, które zakwalifikowały się do tzw. “schetynówek”, jak również opublikował listę wniosków zgłoszonych do tego programu, które nie zostały zakwalifikowane. W poz. 13 dotyczącej przedmiotowej inwestycji wskazana jest przyczyna: nieważne pozwolenie na budowę. Radny Krzysztof Andruszkiewicz poinformował, iż ponawia pytanie: czy Zarząd wiedział iż jest to rzeczywista przyczyna odrzucenia tego wniosku czy też nie wiedział ? Radny poinformował, że przekaże Staroście listę do wiadomości , poinformował także że dwie gminy z Powiatu Siemiatyckiego również nie uzyskały akceptacji ze względu na nieważną dokumentację dotyczącą pozwolenia na budowę.

Dyrektor Henryk Czmut poinformował, że w odwołaniu przedstawiliśmy dokumenty, które świadczą o tym, że to pozwolenie na budowę w pierwotnej wersji na powierzchniowe utrwalenie jest ważne gdyż kontynuacja tej drogi była wykonywana w latach 2002 do 2008, w związku z tym dokumenty świadczące o tym, że to pozwolenie na budowę było ważne zostało dołączone w odwołaniu.

Przewodniczący Rady Bogusław Zduniewicz stwierdził że rozumie iż według Zarządu i pana dyrektora pozwolenie było ważne i zostało to uwzględnione w odwołaniu.

Przewodniczący Rady zapytał,czy pan radny jest usatysfakcjonowany?

Radny Krzysztof Andruszkiewicz odpowiedział, że tak.

P – kt 7.

 

Wiceprzewodniczący Rady Franciszek Czarkowski serdecznie podziękował całej Radzie za umieszczenie i zagłosowanie w 100%-tach za czterema pozycjami , które znalazły się w zadaniach inwestycyjnych na rok 2009 z nazwą “Gmina Perlejewo” ,są to mniejsze kwoty ale są również kwoty bardzo duże. Wiceprzewodniczący Franciszek Czarkowski stwierdził, że tym bardziej jest usatysfakcjonowany z wejścia drogi Miodusy Inochy do realizacji z tzw. “schetynówek”. Wiceprzewodniczący Franciszek Czarkowski stwierdził, że Mikołaj okazał się szczodry również w związku z tym, że Gmina Perlejewo otrzymała 210 tys. zł. na wznowienie stanu geodezyjnego granic na terenie Gminy Perlejewo, Mikołaj okazał się szczodry dzięki staraniom pana naczelnika Wydziału Geodezji Romana Łopaciuka, jest to naprawdę bardzo duża kwota a środki te były nie tak proste do pozyskania. Wiceprzewodniczący Franciszek Czarkowski podziękował w imieniu wszystkich mieszkańców Gminy Perlejewo.

 

Starosta Jan Zalewski poinformował, że chciałby uroczyście wręczyć powołanie dla dyrektora Roberta Maksimiuka, dyrektora naszego SP ZOZ. Jest to jedna z najważniejszych placówek a być może najważniejsza , chociaż wszystkie są ważne w naszym powiecie. Starosta serdecznie pogratulował i życzył dużo wytrwałości, dużo cierpliwości i aby w naszej siemiatyckiej służbie zdrowia było coraz lepiej i aby pan dyrektor nie bał się wszelkich trudnych wyzwań, życzył pokonywania tych trudności zdobywania środków i aby wszelkie zmiany, wszelkie reformy wprowadzane w naszym szpitalu było pozytywne, dobre, z dobrym skutkiem dla naszych pacjentów i dla pracowników tej jednostki, Starosta Jan Zalewski jeszcze raz pogratulował i poinformował, że powołanie jest na czas nieokreślony.

Przewodniczący Rady jeszcze raz serdecznie pogratulował dyrektorowi SP ZOZ Robertowi Maksimiukowi.

 

Przewodniczący Rady Bogusław Zduniewicz poinformował, że Rada na jego ręce otrzymała wiele życzeń świątecznych i noworocznych. W dniu dzisiejszym wpłynęło również pismo od ks. dr Jarosława Błażejaka reprezentującego Stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Antynarkotyczna “Trzy Kolory Nadzieja” z siedzibą w Drohiczynie przy ul. Kościelnej. Przewodniczący Rady odczytał pismo Ks Jarosława Błażejaka skierowane do Rady Powiatu Siemiatyckiego dotyczące podjęcia współpracy mającej na celu objecie wsparciem i pomocą osób uzależnionych, współuzależnionych oraz ich rodzin a także współfinansowania przedsięwzięcia jakim jest punkt konsultacyjny.

Przewodniczący Bogusław Zduniewicz poinformował, że przedstawił to pismo informacyjnie, sprawy te należałoby na roboczo przeanalizować w związku z tym, że pismo to wpłynęło tuż przed sesją, osobiście przyniósł je ks. Błażejak. Przewodniczący poinformował, że przekazuje to dla Zarządu, na roboczo podejmiemy rozmowy na ten temat, trudno na dziś przesądzić jakie będą możliwości, w każdym razie jeśli stwierdzimy – a na pewno warto – aby taką współpracę nawiązać, to techniczne sprawy zostaną załatwione. Jeśli będzie to wymagało podjęcia stanowiska czy decyzji przez Radę Powiatu to uczynimy to na jednej z kolejnych sesji po wcześniejszym omówieniu na posiedzeniach komisji.

 

Starosta Jan Zalewski stwierdził, że chciałby się również pochwalić, że otrzymał dyplom uznania od pana Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi :Dyplom uznania dla Pana Jana Zalewskiego Starosty Siemiatyckiego za zajęcie III miejsca w projekcie scalanie gruntów obiektu Ostrożany I Powiat Siemiatycki Gmina Grodzisk o powierzchni 2.124 ha. W 32 ogólnopolskim konkursie jakości prac scaleniowych zorganizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Warszawa, 8 grudnia 2008 rok” . Starosta poinformował, że otrzymaliśmy taki dyplom będąc w Puławach w Instytucie Upraw Nawożenia i Glebozawstwa, gdzie zorganizowana była konferencja podsumowująca. Dyrektor Departamentu Gospodarki Ziemią Ministerstwa Rolnictwa przy prezentacji tego projektu stwierdził, że uratowaliśmy honor Województwa Podlaskiego bo jeden projekt został zrealizowany w naszym województwie w ramach działania 2.2 Rolnictwo Scalanie Gruntów. Będziemy ten projekt kontynuować. Starosta podkreślił, że było mu bardzo miło, naczelnik Łopaciuk drugi raz otrzyma podziękowanie bo to w dużej mierze jego zasługa że doszło do realizacji tego projektu, po nowym roku otrzyma on specjalną nagrodę. Starosta Jan Zalewski zaznaczył, że zachowuje się jak dobry ojciec: raz karze, raz nagradza.

 

Przewodniczący Rady Bogusław Zduniewicz jeszcze raz serdecznie pogratulował dla Zarządu oraz dla służb geodezyjnych że w skali kraju cieszymy się tak poważnym uznaniem.

 

P – kt 8.

 

W związku z wyczerpaniem porządku obrad Przewodniczący Rady BogusławZduniewicz podziękował zebranym za przybycie i zamknął obrady XVII zwyczajnej sesji Rady Powiatu Siemiatyckiego.

 

Na tym protokół zakończono i podpisano.

 

 

 

PRZEWODNICZĄCY RADY

 

mgr inż. Bogusław Zduniewicz

 

 

Protokółowała: mgr Elżbieta Malinowska

 

 

 

Metryka strony

Udostępniający: SP

Wytwarzający/odpowiadający: Radosław Jaszczołt

Wprowadzający: Radosław Jaszczołt

Data wprowadzenia: 2009-09-08

Data modyfikacji: 2009-09-08

Opublikował: Radosław Jaszczołt

Data publikacji: 2009-09-08